Ukrainian Albanian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Hebrew Hungarian Icelandic Irish Italian Japanese Javanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Mongolian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Welsh Yiddish

З 2013 року в Україні реалізується проект технічної допомоги ФАО «Розбудова потенціалу раннього виявлення та реагування на Африканську чуму свиней в Україні».

Проект здійснюється Головним офісом ФАО та Регіональним офісом ФАО для Європи та Центральної Азії (REU), під керівництвом Міністерства аграрної політики і продовольства та у тісній співпраці та координації між Державною ветеринарною та фітосанітарною службою (ДВФС), Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, Асоціацією свинарів України, інститутом свинарства України та Національним університетом біоресурсів і природокористування України.
Проект спрямований на виявлення недоліків у системі епізоотичного нагляду та лабораторної діагностики АЧС; розвиток загального потенціалу раннього виявлення та реагування на АЧС.
Спеціальна інформаційна система GIS дасть можливість організувати результати аналізу даних в доступну онлайн географічну інформаційну базу даних для впровадження епізоотологічних онлайн інструментів, що допомагають аналізувати і робити запити даних для епізоотологічного нагляду і контролю за хворобами тварин. Наприклад, як інструмент для розрахунку кількості тварин у заздалегідь визначеному радіусі, із зазначенням спалахів на різних просторових інформаційних шарах і т.д.
Буде розроблена і впроваджена для епізоотологів система що використовуватиметься для аналізу ризиків та планування нагляду.
Крім того, в рамках проекту заплановано здійснити:

  • надання технічної допомоги лабораторіям, що беруть участь в ізоляції і дослідженні вірусу АЧС.
  • тренінги з використання GIS-інструментів.
На верх